PROFESIONÁLNÍ LEKTOR, TANEČNÍK A CHOREOGRAF
EXTERNÍ TANEČNÍK NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO
ÚČASTNÍK XII. ŘADY STARDANCE …ANEB KDYŽ HVĚZDY TANČÍ

Narodil jsem se 25.4.1988 v Ostravě. Mou hlavní prioritou je již dlouhou dobu tanec a hudba. Tyto obory považuji převážně za umění – velmi pestré umění a neustále se vyvíjející – proto se také osobně snažím neustále vyvíjet a zdokonalovat ve všech směrech tance a hudby a být vnímavý ke všem podnětům, které tyto elementy hojně nabízejí. Pro tanečníka-umělce je důležitá zpětná vazba a jednou z možností jsou právě taneční soutěže, což tedy pro mě znamená motivaci, srovnání a adrenalin.

V 6-ti letech mě moji rodiče přihlásili do ostravského klubu Studio-Line pod vedením Martiny Pišťáčkové. Soutěžnímu tanci se věnuji již od mých 8 let. V kategorii dětí a juniorů jsem tančil standardní (waltz, tango, quickstep atd.) i latinskoamerické tance (cha-cha-cha, samba, jive atd.). Později jsem se specializoval pouze na latinsko-americkou složku.

Během mé soutěžní dráhy jsem vystřídal pět tanečních partnerek a vzdělával se ve třech tanečních školách. Po Studio-Line to byla Taneční škola Miroslava Kuchaře (TK Jarky Calábkové), kde včetně našeho hlavního trenéra pana Mirka Kuchaře mě do tance zasvětil i trenér a porotce pan Karel Bank. Roku 2001 jsem přestoupil za novou taneční partnerkou Sabinou Liberdovou do tanečního klubu „Sokol Vítkovice – TK Akcent Ostrava“. Pod vedením Jaroslava Kuneše a Jany Vondruškové jsme se v kategorii Junior II stali se Sabinou vicemistry ČR a v roce 2003 jsme byli nominováni na mistrovství světa v latinskoamerických tancích (Litva – Vilnius), kde  jsme obsadili 6. místo ve finále. Další rok již v kategorii „mládež“ jsme se opět stali vicemistry ČR a stále jsme se umisťovali na předních příčkách na mezinárodních soutěžích.

Na podzim roku 2006 jsem na čas ukončil svou soutěžní kariéru. Během roční pauzy jsem se věnoval i jiným tanečním stylům (showdance, balet, moderna, gymnastika), nabídli mi angažmá v Národním divadle Moravskoslezském – Jiřího Myrona jako externí tanečník v muzikálových inscenacích Šakalí léta, Cabaret, Marguerite, Marat/Sade, Sunset Boulevard (momentálně účinkuji již pouze v ostravském představení DONAHA! aneb HOLE DUPY, která se pyšní již více než 100 reprízou ) a začal jsem se zajímat o karibské a afrokubánské tance. Díky tomu jsem pochytil spoustu nových zkušeností, s kterými jsem se v roce 2008 s partnerkou Michaelou Gatěkovou vrátil na soutěžní parkety a společně jsme tak založili duo MG (Mazůch-Gatěková) Dance. Díky mnohaletým zkušenostem a neustálé píli a dřině jsme se probojovali mezi světovou taneční špičku. Stali jsme se několikanásobnými mistry ČR v tanci salsa, několikanásobnými finalisty mistrovství Světa a mistry Evropy. Na Světových hrách (olympiáda neolympijských sportů) v kolumbijské Cali roku 2013 jsme získali pro ČR stříbro a ze Světových tanečních her v Taiwanu (téhož roku) jsme přivezli zlaté medaile. Za rok 2013 jsme byli oceněni jako Sportovci Moravskoslezského kraje, Nejúspěšnější sportovci Vítkovic či České Obce Sokolské.

V roce 2017 jsem se s mou poslední taneční partnerkou Terezou Vodičkovou (rok předtím se pod mým vedením stala mistryní ČR v karibském Show Dance) na chvíli vrátil do soutěžních dob. Vyhráli jsme mistrovství ČR v karibském show i párovém tanci salsa a byli jsme nominováni opět na Světové hry, které se konaly v polské Wroclavi. Brali jsme 4.příčku za dvěma kolumbijskými a jedním italským párem. Dál jsem rozvíjel taneční klub MG Dance, vedl taneční kurzy a vytvořil projekt Dance For People – tanec jednoduše a hravě pro všechny generace. Na základech této myšlenky měl premiéru v roce 2016 také pořad pro děti Rytmix na ČT: D.  Založil jsem taneční kroužky Dance For People na základních školách, které se vyučují dodnes v Ostravě i Brně a dál pořádám se svým týmem profesionální soutěž MG CUP a mistrovství ČR družstev v karibských tancích. Hojně navštěvované jsou také naše Největší taneční Karibik party v Ostravě.

Rád bych předával své taneční a umělecké zkušenosti a vášeň k tanci všem, co o to budou mít zájem.

Jakub Mazůch

 • Vicemistr ČR v latinskoamerických tancích v kategorii junior II pro rok 2002
 • 6. místo na Mistrovství světa v latinskoamerických tancích v kategorii junior II pro rok 2003
 • Vicemistr ČR v latinskoamerických tancích v kategorii mládež pro rok 2004
 • Mnohonásobný mistr ČR v družstvech v kategorii junior, mládež i dospělí
 • Finalista a vítěz mezinárodních soutěží v latinskoamerických tancích
 • Vicemistr ČR v Showdance pro rok 2007
 • 13. místo na Mistrovství světa v Showdance pro rok 2007
 • Mistr ČR v salse v kategorii solo muži pro rok 2012
 • Sportovec roku 2013 (Vítkovice, MSK, ČOS, Moravskoslezský deník)
 • Mistr ČR v karibském show a tanci salsa a finalista SH ve Wroclavi 2017 (partnerka Tereza Vodičková)
 • hlavní protagonista pořadu Rytmix na ČT: D (společně s Michaelou Gatěkovou a Patrickem Ulmanem)
 • zakladatel Dance For People tanečních kroužků a Karibik party v Ostravě
 • účastník XII řady Stardance …aneb když hvězdy tančí

ÚSPĚCHY TANEČNÍHO PÁRU JAKUB MAZŮCH & MICHAELA GATĚKOVÁ

Anketa

Sledují Vaše děti taneční pořad RYTMIX na Déčku v České televizi?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Kalendář
<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

_Samolepka vrcholove´ sportovni´ centrum bez pozadi´

Horké novinky

MG Dance, z.s. - 2429