PROFESIONÁLNÍ LEKTOR, TANEČNÍK A CHOREOGRAF
INSTRUKTOR FITNESS II. TŘÍDY
EXTERNÍ TANEČNÍK NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO

Narodil jsem se 25.4.1988 v Ostravě. Mou hlavní prioritou je již dlouhou dobu tanec a hudba. Tyto obory považuji převážně za umění – velmi pestré umění a neustále se vyvíjející – proto se také osobně snažím neustále vyvíjet a zdokonalovat ve všech směrech tance a hudby a být vnímavý ke všem podnětům, které tyto elementy hojně nabízejí. Pro tanečníka-umělce je důležitá zpětná vazba a jednou z možností jsou právě taneční soutěže, což tedy pro mě znamená motivaci, srovnání a adrenalin.

V 6-ti letech mě moji rodiče přihlásili do ostravského klubu Studio-Line pod vedením Martiny Pišťáčkové. Soutěžnímu tanci se věnuji již od mých 8 let. V kategorii dětí a juniorů jsem tančil standardní (waltz, tango, quickstep atd.) i latinskoamerické tance (cha-cha-cha, samba, jive atd.). Později jsem se specializoval pouze na latinsko-americkou složku.

Během mé soutěžní dráhy jsem vystřídal čtyři taneční partnerky a vzdělával se ve třech tanečních školách. Po Studio-Line to byla Taneční škola Miroslava Kuchaře (TK Jarky Calábkové), kde včetně našeho hlavního trenéra pana Mirka Kuchaře mě do tance zasvětil i trenér a porotce pan Karel Bank. Roku 2001 jsem přestoupil za novou taneční partnerkou Sabinou Liberdovou do tanečního klubu „Sokol Vítkovice – TK Akcent Ostrava“, kde závodně tancuji dodnes. Pod vedením Jaroslava Kuneše a Jany Vondruškové jsme se v kategorii Junior II stali se Sabinou vicemistry ČR a v roce 2003 jsme byli nominováni na mistrovství světa v latinskoamerických tancích (Litva – Vilnius), kde  jsme obsadili 6. místo ve finále. Další rok již v kategorii „mládež“ jsme se opět stali vicemistry ČR a stále jsme se umisťovali na předních příčkách na mezinárodních soutěžích.

Na podzim roku 2006 jsem na čas ukončil svou soutěžní kariéru. Během roční pauzy jsem se věnoval i jiným tanečním stylům (showdance, balet, moderna, gymnastika), nabídli mi angažmá v Národním divadle Moravskoslezském – Jiřího Myrona jako externí tanečník v muzikálových inscenacích Šakalí léta, Cabaret, Marguerite, Marat/Sade (momentálně účinkuji v inscenaci HOLE DUPY) a začal jsem se zajímat o karibské a afrokubánské tance. Díky tomu jsem pochytil spoustu nových zkušeností, s kterými jsem se v roce 2008 opět vrátil s mou nynější partnerkou Michaelou Gatěkovou na soutěžní parkety. Společně se chceme probojovat mezi světovou taneční špičku (což se nám podařilo na Světových hrách v kolumbijské Cali 2013, kde jsme obsadili 2.příčku a na Světových tanečních hrách v Taiwanu, odkud jsme si přivezli zlaté medaile) a stát se světově  uznávanými tanečníky a lektory. Rád bych předával své taneční a umělecké zkušenosti a vášeň k tanci všem, co o to budou mít zájem.

Jakub Mazůch

  • Vicemistr ČR v latinskoamerických tancích v kategorii junior II pro rok 2002
  • 6. místo na Mistrovství světa v latinskoamerických tancích v kategorii junior II pro rok 2003
  • Vicemistr ČR v latinskoamerických tancích v kategorii mládež pro rok 2004
  • Mnohonásobný mistr ČR v družstvech v kategorii junior, mládež i dospělí
  • Finalista a vítěz mezinárodních soutěží v latinskoamerických tancích
  • Vicemistr ČR v Showdance pro rok 2007
  • 13. místo na Mistrovství světa v Showdance pro rok 2007
  • Mistr ČR v salse v kategorii solo muži pro rok 2012

ÚSPĚCHY TANEČNÍHO PÁRU JAKUB MAZŮCH & MICHAELA GATĚKOVÁ

Anketa

Viděli jste už divadelní představení DONAHA, kde účinkuje Jakub Mazůch?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Kalendář
<< Bře 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2